E rëndë banda sulmon me thikë burrin në mes të parkut (video)

Një burrë u rrah dhe u sulmua me thikë nga një bandë e armatosur me armë të ftohta përpara syve të qytetarëve  të tmerruar , në Hyde Park mbrëmë në orën 21:00.

Video tronditëse që u shpërnda  në mediet sociale tregon se kriminelët shkelmojnë dhe godasin burrin , ndërsa qytetarët vrapojnë të tmerruar për të shpëtuar, raporton Daily Mail.

Në video duket banda  që ndjek burrin fatkeq në park para se ai të humbasë ekuilibrin e tij dhe të bjerë në tokë. Në të njëjtën kohë, një grua në panik dëgjohet të bërtasë: “U ther me thikë! Oh Zoti im!”.

Në fund të videos, burri duket se është shtrirë në tokë dhe nuk lëviz. Ai më pas u dërgua në një spital në Londrën qendrore. Dje policia tha se burri fatkeq  është më mirë dhe se do të jetojë. Autorët e krimit deri më tani mbeten të pa arrestuar.

Hyde Park, është  parku më i madh në Londër dhe  ishte  mbushur plotë  në momentin e sulmit

Është  sulmi i pestë me thikë që shënohet  në Londër që nga e shtuna, duke përfshirë dy vrasje dhe një sulm ndaj një qeni policie.