E pazakontë! I përplasi me makinë të bijën, babai përqafon shoferin

Një i ri në Brazil përplasi me makinë një vajzë të vogël, duke i shkaktuar asaj dëmtime në trup. Fatmirësisht, ajo arriti që të mbijetonte.

Drejtuesi i makinës, i tmerruar, u shpreh se ishte e mitura ajo që vrapoi në mes të rrugës, e cila po luante në një park prapa një autobusi të parkuar.

Ai ndaloi menjëherë dhe doli nga automjeti për t’i ofruar ndihmën e tij.

Shoferi, i cili nuk e kapërdinte dot ngjarjen e rëndë, filloi të dridhej i tëri nga paniku.

Babai i vajzës iu afrua dhe nuk hezitoi që ta përqafonte, me qëllim që të qetësohej.

“Shikova sinqeriteti në sytë e tij. E ka bërë padashje. Ishte një aksident në rrethana të komplikuara. E vetmja gjë që i kërkoj është të lutet për vajzën time”, tha babai brazilian për të riun që i aksidentoi të bijën.