17-vjeçari goditet me shkopa dhe thika në mes të parkut, tmerrohen qytetarët (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku një një adoleshent goditet me thikë në mes të ditës para dhjetëra personave që ndodheshin në park.

Në një video që është shpërndarë në mediat e huaja, shihet momenti kur viktima ndiqet nga një grup burrash, të cilët kanë në duar shkopinj dhe thika.

Sipas mediave të huaja, 17-vjeçar, goditet me grushte dhe shkelma e sende të rënda nga burrat derisa bie në tokë.

Burrat kanë goditur adoleshentin me thikë, ndërkohë që njerëzit që ishin të pranishëm janë tmerruar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Hyde Park të Londrës.

Pas dhunës së rëndë, sulmuesit ikin, duke e lënë viktimën të shtrirë në tokë e plagosur rëndë.