Stoltenberg: Samiti i NATO-s do të forcojë lidhjet transatlantike

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, është shprehu besimplotë se samiti i qershorit i aleancës do të forcojë më tej lidhjet transatlantike.

“Samiti i qershorit është një mundësi historike për të forcuar lidhjen transatlantike dhe për të përgatitur Aleancën në një botë më të paparashikueshme”.

LEXO EDHE  U mbyt në lumin Buna 5-ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 13-vjeçares

Stoltenberg e bëri këtë deklaratë në një video konferencë.