Ancelotti trajneri i ri i Real Madrid?

Carlo Ancelotti mund të jetë trajneri i ri i Real Madrid. Do të ishte një rikthim i madh në stolin e ‘Los Blancos’ për italianin i cili pati sukses në vitet 2013-2015.

Mediat e huaja sportive raportojnë se në orët e ardhshme mund të ketë dhe një vendim përfundimtar tek Real Madrid pas dorëheqjes së Zinedine Zidane.

Ancelotti nuk është trajneri i vetëm që po diskutohet për stolin e madrilenëve, në radhë janë dhe Conte, Pochettino, Raul Gonzalez dhe Xabi Alonso.

Momentalisht Ancelotti është trajner i Everton në Premier League.