VIDEO/ FSHF prezanton uniformat e reja të Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbollit prezantoi sot uniformat e reja të Kombëtares kuqezi.

Bluzat e reja sjellin një motiv të ri grafik me Shqiponjën dykrenare të stilizuar me motive gjeografike duke sjellë një imazh modern dhe besnik të traditës në të njëjtën kohë. Bluza e re është e pasuruar me detaje teknologjike si logo e realizuar në silikon dhe shkrimin “Ti Shqipëri më jep nder” në një pozicionim të ri në brendësi.

Ngjyrat e bluzave janë të njëjtat duke ruajtur ngjyrën e kuqe si bluzën përfaqësuese, e bardha si bluza e ndeshjeve jashtë dhe e zeza si ngjyrë alternative. Bluzat e reja janë në shitje në dyqanin zyrtar të FSHF-së online dhe në atë fizik.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FSHF (@fshforg)