Foto/ Basha uron Vllazninë për trofeun e Kupës, ja çfarë shkruan kreu i PD

Vllaznia fitoi për herë të shtatë në histori Kupën e Shqipërisë. Shkodranët kishin përballë në finale Skënderbeun, ndaj të cilëve dolën triumfues  me rezultatin 1-0. Heroi i takimit ishte Victor Da Silva i cili realizoi në minutën e 39-të.

Urimet në drejtim të “kuqebluve” janë të shumta dhe i fundit është ai i kreut demokrat, Lulzim Basha.” “Urime Vllaznisë”, shkruan Basha në një story në faqen e tij zyrtare në “Instagram”.