Dënohet me 1 vit burg për falsifikim të pasaportave, shpallet në kërkim 46-vjeçari

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim një 46-vjeçar, pasi është dënuar me një vit burg për falsifikim të pasaportave, vizave dhe letërnjoftimeve.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u ekzekutua urdhëri i prokurorit për shtetasin Kujtim Imeri, 46 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar me 1 vit burg, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave”. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.”, njofton policia.