Vrasja e Florian Lamçes/ Prokuroria mbyll hetimet, dërgon për gjykim dhëndrin e ish-kryebashkiakut të Elbasanit

Në përfundim të hetimit të procedimit penal të filluar më 30 korrik 2020, Prokuroria e Elbasanit ka dërguar për gjykim dhëndrin e ish-kryebashkiakut të Elbasanit Qazim Sejdini, 35-vjeçarin Sokol Sanxhaktari me akuzën për “vrasje me dashje” e kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu Prokuroria ka dërguar për gjykim dhe 42-vjeçarin adriano Hajdari për të njëjtën akuzë. Në gjyq kanë përfunduar dhe Amadeus Lamçja, 40 vjeç për “moskallëzim krimi”, “veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “deklarim të rremë” si dhe Mehmet Muça, 33 vjeç për të njëjtat vepra penale.

Të katërt akuzohen për vrasjen e Florian Lamçes (Shabani), 40 vjeç.
Kujtojmë se ngjarja ndodhi më 30 korrik të vitit të kaluar, rreth orës 04:40 në një lokal të njohur në Elbasan.