Villareal-United/ Nuk ka fitues në kohën e rregullt, gafa e Rashford mund t’i kushtojë “Djajve”

Është mbyllur në barazim 1-1 koha e rregullt mes Villareal dhe Man.United, takim që përcakton fituesin e Europa League.

Një finale e luftuar në Poloni, teksa fillimisht kaluan në avantazh spanjollët me anë të Morenos në minutën  e 29-të. Përgjigjja e anglezëve erdhi në pjesën e dytë teka barazuan me anë të Cavanit.

“Djajtë” kanë shpërdoruar një rast të pastër për të kaluar në avantazh skuadrën dhe për të fituar titullin. Marcus Rashford ka marrë një pasim të saktë nga Bruno Fernandes në zonën e rreptësisë, por ka gabuar dy hapa larg portës.

Një gabim që mund ta ndëshkojë United, teksa spo ka nisur koha shtesë.