Lewa-s nuk i mjaftojnë 41 golat dhe titulli kampion, më i miri i Bundesliga-s shpallet një tjetër

Bayern Munich ka fituar titullin në Gjermani përsëri, Robert Lewandowski ka thyer rekordin e golave në një sezon të kampionatit gjerman: 41.

Megjithatë, të gjitha këto nuk i kanë mjaftuar sulmuesit polak për t’u shpallur lojtari  vitit në Bundesliga.

Në mënyrë të papritur, çmimi i ka shkuar sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland, i cili e ka mbyllur renditjen e golashënuesve më të mirë të kampionatit gjerman në vendin e tretë me 27 gola.