Zyrtare/ Mërgim Mavraj rikthehet në Bundesligë

Një dramë e vërtetë ishte ajo që ndodhi në javën e fundit në Bundesligën e Dytë gjermane.

Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj ka siguruar zyrtarisht ngjitjen në Bundesligë, në Greuther Fürth teksa e kanë mbyllur kampionatin në vendin e dytë me 64 pikë, 3 më pak se Bochum.

Megjithatë ishte e pabesueshme ajo që ndodhi me Holstein Kiel, që dogjën të gjithë sezonin me dy ndeshjet e fundit.

Kieli humbi ditën e sotme me Darmstadin, 2-3, ku përfitoi Grojther Fyrthi, që triumfoi me të njëjtin rezultat ndaj Duseldorfit dhe i mori vendin e dytë.

Holstein Kiel kishte mundësinë ta mbyllte sezonin në vendin e parë, por dy humbjet e fundit në kampionat i zbritën ata në vendin e tretë ku tashmë do luajnë në “Play Off”.