E rëndë/ 11-vjeçari qëllon veten me armën e babait polic

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e një të mituri ka ndodhur në Itali. Një djalë 11-vjeçar ka qëlluar veten me armën e shërbimit të të atit që punonte si karabinier.

I mituri ndërroi jetë si pasojë e plumbit që mori në kokë. Nga hetimet e para ngjarja dyshohet të ketë qenë aksidentale.

Sipas mediave italiane, fëmija kishte qenë vetëm në dhomë. Pavarësisht ndihmës nga shërbimi i urgjencës, i mituri nuk arriti të mbijetojë

Miqtë dhe mësuesit e 11-vjeçarit, janë të tronditur nga ngjarja e rëndë.