VIDEO/ Më shumë se 60 metra distancë, në Turqi shënohet goli i pazakontë

Turqia e ka mbyllur sezonin e rregullt, por luhet ende sepse nuk janë vendosur skuadrat që shkojnë në Europë, teksa gjithçka vendoset me Play-Off.

Altinodru arriti sot të mundë Samsunspo dhe të kualifikohet në finale të Play-Off, pas barazimit 2-2 në ndeshjen e sotme fitores minimale në sfidën e parë. Ne po flasim për këtë ndeshje për shkak të një prej golave më të bukur të sezonit.

Në minutën e 7 shtesë Enis Destan i Altinordu pa daljen e portierit kundërshtar dhe lëshoi një goditje të jashtëzakonshme, duke shënuar një nga golat më të bukur të sezonit./abcnews.al