Tenton ti futet në banesë vajzës së re, arrestohet

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia e Skraparit pasi akuzohet se ka tentuar ti futet në banesë me forcë një vajze të re.

Policia njoftoi këtë të Mërkurë se, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit O.S., 34 vjeç, banues në Skrapar, pasi ka bërë kallëzim një shtetase 26 vjeçe, se ky shtetas e ka përndjekur, ngacmuar dhe ka tentuar të hyjë me dhunë në banesën e saj.

Gjithashtu, ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj familjarëve të tij, në mënyrë të vazhdueshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Dhuna në familje”, shtuan të njëjtat burime.