Momenti kur Dua Lipa tregoi të brendshmet duke bërë ‘twerk’ bën xhiron e botës

Dua Lipa dhuroi një performancë elektrizuese në Brit Awards. Superylli me origjinë shqiptare i entuziazmoi fansat e saj duke treguar të pasmet teksa performoi në skenën e Brit Awards.

25-vjeçarja kishte veshur një mini-fund të shkurtër për performancën e saj, e cila u ekzekutua para ndarjes së çmimeve. Dua ndryshoi disa kostume që kur mbërriti në tapetin e kuq gjatë mbrëmjes.

Image

Këngëtarja e hitit “Levitating” bëri një paraqitje të guximshme në tapet të kuq, e veshur me një fustan të verdhë.

Pastaj në një klip të regjistruar paraprakisht, Dua u pa duke ecur përgjatë Stacionit të Tubit Charing Cross para se të dilte në skenë. Ajo doli nga ‘karroca’ e veshur me një pallto të Union Jack para se të zhvishej për të zbuluar veshjen e saj seksi.

Mbrëmë u mbajt edicioni i 41-të i ndarjes së çmimeve “Brit”, të cilat shpërblejnë talentët më të mirë britanik në muzikë.

Ceremonitë e çmimeve “Oscar” dhe “Bafta” këtë vit vendosën që yjet t’i shfaqnin vetëm në distancë, ndërsa organizatorët britanikë sollën emrat e mëdhenj në një vend, pa distancë sociale e maska.