Braimllari: Ngjarjet e fundit, shpërblim i Ramës për organizatat kriminale, për blerjen e votave

Endrit Braimllari i LSI shprehet se ngjarjet e fundit janë shpërblim i Edi Rames për organizatat kriminale për blerjen e votave.

“Bandat dhe krimi e sollen ne pushtet. Intimiduan votuesit, blene vota dhe manipuluan procesin e zgjedhjeve. Edi Rama vuri ne dispozicion te krimit te organizuar Policine e Shtetit dhe gjithe strukturat shteterore. Ne dy dite 3 vrasje nga pushteti kriminal i Edi Rames. Çdo gje ne dore te krimit”, shkruan më tej Braimllari në një postim në FB.