PSG ngec në transfertë ndaj Rennes, Lille shumë afër titullit kampion

PSG nuk ia del të dalë me një fitore në fushën e Rennes dhe Lille është shumë afër fitimit të titullit kampion në Francë.

1-1 përfundoi sfida e luajtur sonte, që pa kampionët në fuqi të humbasin dy pikë tepër të rëndësishme.

Minuta e pestë shtesë e pjesës së parë solli golin e parë. PSG fitoi një penallti dhe Neymar nuk gaboi nga pika e bardhë, duke kaluar skuadrën e tij në avantazh. Vendasit reaguan dhe ia dolën të rikthejnë baraspeshën në minutën e 70-të.

Sehrou Guirassy realizoi një gol të bukur me kokë, teksa skuadra e Pochettinos e humbi qetësinë në minutën e 87-të. Kimpembe u ndëshkua me karton të kuq dhe takimi u mbyll në barazim 1-1.

Kampionatin francez e kryeson Lille me 79 pikë. Tre pikë më pak numëron PSG, ndërsa më pas vjen Monaco me 74 pikë teksa kanë mbetur vetëm 2 javë për tu luajtur.