VIDEO/ Tirana mposht Kastriotin mes tensionit, Laçi parakalon Vllazninë dhe e nxjerr jashtë Europës

Tirana ka marrë tre pikë me shumë vlera kundër Kastriotit, falë një goli të Hoxhallarit që shkaktoi edhe shumë tension për shkak se në ato momente një prej futbollistëve të krutanëve ishte i shtrirë në tokë. Nuk munguan përplasje në fushë mes lojtarëve, ndërkohë që në fushë u futën edhe drejtuesit.

Pranë tunelit u regjistruan pamje të pakëndshme, ndërsa Kastrioti edhe u tërhoq nga fusha për disa minuta. Pasi situata u qetësua futbollistët u kthyen, por deri në fund nuk pati më gol. Kastrioti deri në momentin që pësoi po luante mirë, ndërkohë që te Tirana pretenduan edhe për një penallti.

Me këto tre pikë bardheblutë mbajnë gjallë shpresat për kupat e Europës, kurse krutanët nga ana tjetër shpresojnë që rivalët të ngecin dhe të paktën diferenca me to të mbetet e njëjtë.

Ndërkohë ndeshja tjetër Apolonia-Laçi u mbyll 0-1 në favor të kurbinasve me këtë rezultat, Laçi ngjitet në vendin e 3-të ndërsa Vllaznia rrëshqet në vendin e 4-t aktualisht jashtë zonës europiane.