Bayern Munich, zbulohet kërkesa e parë e Nagelsmann

Mund të vijë nga Barcelona “përforcimi” i parë për Bayern-in e ri të Julian Nagelsmann.

Edhe pse sezoni nuk ka mbaruar akoma në Bundesliga dhe trajneri është akoma në drejtim të Leipzig, nuk mungojnë zërat në lidhje me planifikimin e punës së bavarezëve për sezonin e ardhshëm.

Sipas ESPN, në fakt, Nagelsmann i ka kërkuar drejtuesve të Bayern që të ketë në krahun e tij Alfred Schreuder, zëvendëstrajneri i tij në kohën e Hoffenheim dhe sot asistenti i Ronald Koeman te katalanasit.

Në lidhje me këtë hipotezë është shprehur edhe SportBild, që e shikon shumë të mundshëm kalimin e 48-vjeçarit në Allianz Arena sezonin e ardhshëm.