Kategoria Superiore U-17 & U-19 / Njihuni me çiftet e fazës play-off dhe play-out të këtij sezon

Kategoria Superiore U-17 dhe U-19 ka arritur në fazën play-off dhe play-out, ku do të përcaktohen fituesit kombëtar dhe skuadrat që do të zbresin në Kategorinë e Parë për sezonin 2021-2022.

Pas shpalljes se skuadrave fituese për Grupet A dhe B në të dy grumpmoshat, Vllaznia dhe Teuta për U-19 si dhe Shënkolli me Akademinë e Futbollit për U-17, sot Sektori i Garave në FSHF ka përcaktuar dhe ҫiftet e fazës vendimtare të sezonit.

Në bazë të rregullores së kompeticionit, u përcaktua kalendari i ndeshjeve, të cilat do të zhvillohen me sistem grumbullimi në Tiranë. Ndeshjet do të zhvillohen në Kompleksin Internacional dhe Qendrën Sportive Kamëz.

Më poshtë do të njiheni me fazën play-off dhe play-out për Kategorinë Superiore U-17 dhe Kategorinë Superiore U-19. /Supersport