VIDEO/ Turistja serbe vjedh unazën në një argjendari në Sarandë

Pronarë të një dyqani në qendër të Sarandës, të cilët tregtojnë produkte të gjithëllojshme, kanë rënë pre e një vjedhje, për të cilën thanë se është e zakonshme.

Por e veçanta sipas tyre në këtë rast ishte se hajduti ishte një shtetase serbe.

LEXO EDHE  Dita e Europës, Meta apel të fortë shqiptarëve: Të çlirohemi nga regjimet hibride

Siç shihet edhe në videon në fjalë, sapo shitësja kthen kurrizin, turistja serbe merr prej tavolinës me bizhuteri, një unazë dhe e mban në duar.