“Po gjobitem duke qëndruar në shtëpi”, Olta Gixhari e revoltuar: O lali Eri… (VIDEO)

Pak ditë më parë, Olta Gixhari tregoi se ishte gjobitur pasi kishte parkuar makinën poshtë shtëpisë së saj. Nxitur nga ky rast i bënte thirrje kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj për t’i dhënë një zgjidhje këtij problemi.

“Kam një muaj që parkoj këtu dhe sot mora gjobë. Të lutem më jep një zgjidhje se unë nuk mund të kaloj jetën duke u gjobitur poshtë shtëpisë çdo ditë ose dukepaguar çdo orë. Ku të parkoj se kam një bebe që më pret në shtëpi? Vështirësi e madhe të shkosh në shtëpi”, shprehej Olta.

Por kjo situatë është përsëritur dhe përmes rrjeteve sociale Olta është shprehur e revoltuar se ka marrë disa gjoba. Ajo thotë se nuk ka një vend ku të parkojë dhe se kjo situatë është e papranueshme pasi nuk ndodh në asnjë vend të botës.

“Po gjobitem çdo ditë duke qëndruar në shtëpinë time. Kjo është jashtë trurit. Në cilin vend të botës, qytetari qëndron në shtëpi dhe paguan gjobë. Ose duhet të paguaj 1 mijë lekë orën për të qëndruar në shtëpi. Unë tani kam bebin lart në shtëpi.”, thotë Olta. /abcnews.al