Kursi i këmbimit/ Leku forcon pozitat me euron, zhvlerësohet ndaj dollarit

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Martën, leku forcoi pozitat në raport me euron, ndërsa humbi terren ndaj dollarit amerikan.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 102.53 lekë ose 0.64 lekë më shumë se një ditë më parë.

LEXO EDHE  I intubuar te “Shefqet Ndroqi”, aktori Gulielm Radoja në gjendje të rëndë

Euroja u nënçmua me 0.06 lekë duke zbritur në kuotën e 123.13 lekëve.

Ndërsa paundi britanik këmbehet me 142.30 lekë, 0,62 lekë më shumë se dje dhe franga zvicerane këmbehet me 111.96 lekë, 0.18 lekë më pak se ditën e Hënë.