“Partizani duhet ta mbyllte me 2-3 gola pjesën e parë”, Gugash Magani: Demat kanë vizion, ja lojtari më i mirë i tyre

Partizani fitoi sot 1-0 me Apoloninë në “Elbasan Arena”. Në Rubrikën Sportive në RTSH, Gugash Magani ka analizuar ndeshjen, duke treguar edhe lojtarin më të mirë që kanë Demat. Për trajnerin e Egnatias që është ngjitur në Superligë, loja në grup e skuadrës funksionon mirë.

“Partizani ka qenë gjithë lojën në sulm, nëse prodhon para porte janë gjëra individuale që në momente të veçanta mund të ketë probleme nodnjë lojtar individualisht, por si skuadër Partizani është mirë edhe fizikisht. Nëse shihet si ndeshje, koeficienti i vështirësisë s’ka qenë i lartë. Partizani duhet ta kishte mbyllur me 2-3 gola në pjesën e parë.

Dëshira me mundësinë ishin sepse Partizani kishte raste. Nëse presioni administrohej më mirë te lojtarët do ishte goli më shpejtë. Pashë Partizanin me Apoloninë me diferenca të mëdha dhe ndeshja e Shkodrës e ekuilibruar.

Partizani funksionon në grup, nuk zgjatet shumë. Ka vizion sepse më përpara edhe kur kam drejtuar, ka qenë më shumë fizike. Lojtari më i mirë? Asani nëse do respektojë veten e vet për atë që bën do nderojë edhe skuadrën”, tha Magani.