“Këtu regjinë po e bën Taulant Balla”, Bushati braktis emisionin “Open”

Gazetari Andi Bushati ka braktisur studion e emisionit “Open” në TCH, mbrëmjen e së mërkurës, kur po diskutohej vrasja e Elbasanit.

Në një moment është futur në lidhje me Skype deputeti i PS-së, Taulant Balla dhe moderatorja e emisionit Eni Vasili tha se do të transmetonte deklaratën e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi.

Balla kundërshtoi dhe tha se nuk mund të fliste për Bardhin dhe as të komentonte deklaratat e tij. Në këtë pikë Vasili ndryshoi rrjedhën e emisionit dhe vendosi që ta lexonte vetë atë që kishte thënë Bardhi ndërsa Balla vijonte të kundërshtonte për të dëgjuar deklaratat e Bardhit.

Në këto momente gazetari Andi Bushati tha se ishte e papranueshme që regjinë e emisionit ta bënte Taulant Balla dhe në mënyrë demonstrative u largua nga emisioni.