Kategoria Superiore U21/ 27 gola në 5 ndeshje, Vllaznia “shtyp” Tiranën, fitore në transfertë për Kukësin

Janë mbyllur 5 sfidat e javës së 21-të të kategorisë Superiore të 21 vjeçarëve. Kukësi arrit të mposhtë në transfertë Akademinë e Futbollit me rezultatin 0-3. Kuksianët mbyllën gjithçka në pjesën e parë me golat e Hajderajt, Rashës dhe Tabakut. Me këtë fitore verilindorët ngjitën në vendin e 5-të në kuotën e 30 pikëve.

Teuta dhe Laçi nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1, teksa për kurbinasit mund të cilësohet si një hap fals pasi shkon në kuotë të barabartë pikësh me Bylisin e vendit të parë që ka një ndeshje mangët.

LEXO EDHE  VIDEO/ Kukësi-Vllaznia, shënohet goli i parë në “Elbasan Arena”

Vllaznia arrit të marrë një fitore të madhe 5-2 përballë Tiranës, duke mbajtur gjallë shpresat e shkodranëve për një sukses në fund të kampionatit teksa barazojnë Laçin dhe Bylisin e vendit të parë të cilat ndodhen në kuotën e 45 pikëve.

Apolonia mori një fitore 1-4 në transfertë ndaj Football Republic, ndërsa ndeshja më spektakolare ishte ajo ndaj Kastriotit dhe Turbinës, ku miqtë arritën të fitonin me rezultatin 4-6.

Rezultatet e plota

Akademia e Futbollit-Kukësi 0-3

Teuta-Laçi 1-1

Vllaznia-Tirana 5-2

Football Republic-Apolonia 1-4

Kastrioti-Turbina 4-6

Klasifikimi: