Momente tmerri për lojtarin e Romës, 3 hajdutë të armatosur i grabisin kasafortën dhe…

Grabitje gjatë natës në shtëpinë e mbrojtësit të Romës, Chris Smalling. Sipas asaj që është mësuar, tre persona të armatosur hynë në shtëpinë e mbrojtësit britanik në zonën e “Appia” dhe e detyruan atë të hapte kasafortën, duke vjedhur orë të modelit “Rolex”, bizhuteri dhe rreth 300 euro para në dorë. Policia ka filluar hetimin e çështjes.

Përveç futbollistit, me të ishte dhe gruaja e tij ishte në shtëpi, por pa dëmtime të dy. Nga një ndërtim i parë i hetuesve duket se grabitësit ishin tre të armatosur me armë ndërsa imazhet e kamerave të mbikëqyrjes po shqyrtohen nga autoritetet përkatëse.

LEXO EDHE  Partizani humb 2 milionë euro/ Nuk u zëvendësuan “senatorët”, tek të kuqtë ka një ngërç

Grabitja ndodhi në mbrëmje ku Roma u kualifikua ndaj Ajaksit për në gjysmëfinalen e Europa Ligë, Smolling nuk mori pjesë në këtë ndeshje për shkak të dëmtimit në gjurit e majtë për të cilin ai kishte qenë në Spanjë kohët e fundit ditë për një konsultë.