KQZ publikon verifikimet për kandidatin e LSI: Rezultoi se ka qenë i ndaluar nga autoritetet dhe ka ndryshuar emrin

Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e Prokurorisë së Përgjithshme për kandidatin e LSI në zgjedhjet e 25 prillit, Artur Baku.

Nga verifikimet e Prokurorisë, ka rezultuar se kandidati Baku ka qenë i dënuar apo arrestuar më parë, si dhe ka ndryshuar emrin.

LEXO EDHE  Zjarret, nuk po digjet vetëm Jugu/ Ja si është situata në Shkodër e Lezhë

Sipas verifikimit të Prokurorisë, Baku ka qene i ndaluar nga organet ligjzbatuese shqiptare për shpërdorimi detyre.