I prekur nga malaria, sulmuesi i Arsenal shtrohet në spital. Ja gjendja e tij

Ylli i Arsenalit, Pierr Emerik Obamejang, është infektuar me sëmundjen e malaries. Lajmi është konfirmuar nga vetë sulmuesi, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare.

Për fat të mirë, futbollisti nga Gaboni, zbulon se gëzon një shëndet të qëndrueshëm dhe shpreson që të kthehet më I fortë. Obamejang u infektua me malaria, ku ishte me ekipin kombëtar në Gabon disa javë më parë. Sulmuesi ka kaluar disa ditë në spital këtë javë dhe tashmë ndihet mirë, falë kujdesit të mjekëve, të cilët zbuluan virusin në kohë rekord.

“Përshëndetje djema, faleminderit të gjithëve për mesazhet dhe telefonatat.

LEXO EDHE  Tokyo 2020/ Kledi Kadiu nuk i’a del dot, eliminohet në 100 metra stil i lirë

Për fat të keq jam prekur nga malaria kur isha me ekipin kombëtar në Gabon disa javë më parë.  Kam kaluar disa ditë në spital këtë javë, por tashmë ndihem më mirë çdo ditë falë mjekëve të shkëlqyeshëm që zbuluan dhe mjekuan virusin kaq shpejt.

Unë me të vërtetë nuk po ndihesha mirë dy javët e fundit, por do të kthehem edhe më i fortë se kurrë së shpejti”, shkruan sulmuesi i Arsenalit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aubameyang Pierre-Emerick (@auba)