Si e priti mbretëresha vendimin e Meghan për të mos marrë pjesë në funeralin e Princit Philip

Meghan Markle do të mungojë në funeralin e Princit Philip të shtunën pasi është në pritje të fëmijës së dytë, një vajzë. Por si e ka pritur mbretëresha Elizabeth II vendimin e saj për të mos marrë pjesë në funeralin e gjyshit të së shoqit?

Mediat e huaja citojnë burime që janë shprehur se monarkja e kupton pse Harry duhej të udhëtonte në shtëpinë e tij në Britani vetëm.

Varrimi i Princit Philip do të bëhet me 17 Prill dhe Harry është tashmë në karantinë në Vilën Frogmore ku jetonte me Markle dhe Archie, konfirmoi një burim për Fox New. Udhëtimi për varrimin e Dukës së Edinburgut shënon vizitën e parë të Harry-t në shtëpi në më shumë se një vit.

LEXO EDHE  Arrestimi i Fjolla Morinës, pse po qëndron i heshtur bashkëshorti i këngëtares

Ai do të ribashkohet me vëllain e tij, Princ William dhe pjesën tjetër të familjes mbretërore për të nderuar burrin e ndjerë të Mbretëreshës. Harry e nderoi të hënën të ndjerin duke thënë se do të mbahet mend si një ushtarak i nderuar dhe për përkushtimin e pashembullt ndaj gjyshes së tij.