Basha citon TI: Shqipëria e para në rajon ku qytetarët detyrohen të paguajnë ryshfet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndlur sot sërish tek raporti i Transparecy International për Shqipërinë.

Në një postim në Instagram, në rubrikën e njohur tashmë “100 dështimet e Ramës”, Basha duke cituar raportin shprehet se vendi ynë renditet i pari në rajon me një nivel ryshfeti prej 34%.

LEXO EDHE  VIDEO/ Me maskë anti-covid, kapuç dhe syze. Ja si është maskuar Davide Pecorelli

Pyetje: Cila është përqindja e familjeve shqiptare që janë detyruar të pagujnë ryshfet për të marrë shërbime bazike?

Lulzim Basha:Sipas Transparecy International vendi ynë renditet i pari në rajon me një nivel ryshfeti prej 34%.