VIDEO/ ‘Rilindasit’ përdorin gjimnazistët për takimet elektorale për Ramës

Gjimnazistë që lenë mësimin për të marrë pjesë në takimet elektorale të kryeministrit Edi Rama.

Denoncimin e bën një i ri përmes FB-së të ish kryeministrit Sali Berisha.

Organizatori i siguron të rinjtë që telefonon se nuk do ketë probleme nga shkolla pasi për pjesëmarrësit ka leje.

Gjimnazistët i heqin nga mësimi per takim me Humbës Ramën në Librazhd! Dëgjoni audion dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”, shkruan ish-kryeministri Berisha.

LEXO EDHE  “Ballkani i hapur”, tjetër reagim nga qeveria e Kosovës: Ftesë qeverive të rajonit të përkushtohen në agjendën e BE

Mirembrëma dr. Sot anetare te FRESSH Librazhd kanë marrë në telefon gjimnazistë e ju kanë thënë që nesër vjen Rama dhe ju presim në qendër. Më jepni emri t’ju shkruaj në lita e mos marrësh mungesë. Unë e bëra video dhe po ta dërgoj ty“, shprehet qytetari.