Superiorja, në fazën kritike. Mbyllet java e 27-të, ja rezultatet dhe klasifikimi

Është mbyllur dhe java e 27-të në Kategorinë Superiore, teksa kampionati tashmë ka hyrë në një fazë tepër kulminante! Kanë mbetur edhe 1 fazë nga fundi dhe rivaliteti si për kreun ashtu edhe për mbijetesën duket mjaft i ethshëm.

Renditja pas 27-javësh kryesohet nga Teuta me 49 pikë. Menjëherë pas skuadrës durrsake vijnë Partizani dhe Vllaznia, të cilat ndodhen në kuotë të barabartë pikësh, me 47 secila.

Me 1 pikë në dy ndeshje skuadra e Laçit humbet shumë terren, duke u pozicionuar në vendin e 4-ët në kuotën e 45 pikëve. Tirana me barazimin në Korçë shkon në kuotën e 42 pikëve dhe tani hedh sytë nga kupat e Europës.

LEXO EDHE  Amir Rrahmani: Napoli gjithmonë synon titullin, me Spallettin…

Situatë më ndryshe për skuadrën e Kukësit, e cila me fitoren ndaj Kastriotit këtë javë gjen një lloj qetësie dhe largohet nga zona ‘’play-out’’. Ndërkohë surpriza e fundit të tabelës është Skënderbeu,ka arritur të rikuperojë një sasi të konsiderueshme pikësh teksa tani shpresat për të qëndruar në Superiore janë vërtetë të mëdha. Korçarët renditen në vendin e 9-të me 23 pikë, 3 më pak se Bylisi i vendit të 8-të, vend ky që të siguron zonën e ‘’play-out’’. Renditjen e mbyll Apolonia, e cila ndodhet në vendin e fundit në kuotën e 17 pikëve.

Kategoria Superiore, Java 27

E Shtunë

Kastrioti-Kukësi 0-3

Apolonia-Teuta 0-2

Laçi-Vllaznia 0-0

Skënderbeu-Tirana 0-0

E Diel

Partizani-Bylisi 3-0