Premier League/ Liverpool fiton me përmbysje, “perla” e Alexander-Arnold nderon Klopp

Liverpool ka marrë një fitore të vuajtur 2-1 kundër Aston Villa-s dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e katërt të renditjes së Premier League.

Sfida e Anfield është vendosur në minutën e 91-të nga një super gol i Trent Alexander-Arnold, një nga lojtarët më të kritikuar gjatë javës pas humbjes 3-1 të pësuar në Champions League kundër Real Madrid.

LEXO EDHE  Milani pranë blerjes së madhe, ylli i Realit drejt San Siros

Watkins ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 43-të, ndërsa Salah ka realizuar golin e barazimit të përkohshëm në minutën e 57-të.