Sytë e të gjithë tifozëve bavarezë janë te Lewa, postimi i fundit i sulmuesit ndez shpresat e përkrahësve

Bayern Munchen zhvilloi një ndeshje fantastike përballë PSG në Munich mbrëmjen e kaluar, por në fund festuan kampionët e Francës falë suksesit 2-3. Dueli i parë i raundit çerekfinal të Champions League, ishte spektakolar dhe shumë i bukur.

Kylian Mbappe realizoi dy gola, ndërsa portieri Keylor Navas ishte në formë të shkëlqyer (10 raste për gol evitoi 34-vjeçari nga Kosta Rika). Mungesa e Robert Leëandoëskit ndikoi shumë te kampionët e Gjermanisë, të cilët gabuan shumë përpara portës kundërshtare.

LEXO EDHE  Teutës nuk i lejohet të luajë në “Niko Dovana”, ndryshon stadiumi për në Conference League

Trajneri Flick dhe tifozët bavarezë urojnë që goleadori polak të jetë gati për duelin e kthimit, aty ku duhet më shumë se kurrë për të realizuar përmbysjen dhe kualifikimin mes katër skuadrave më të mira të Evropës.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9)