Vokshi padit Manastirliun: Ka shkelur Kodin Zgjedhor

Ish-deutetja e PD. Albana Vokshi ka paditur në KQZ ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu për shkelje të Kodit Zgjedhor.

Sipas Vokshit, zyrat e PS në zonën e Manastirliut janë shumë afër me qendrat e votimit. Kodi Zgjedhor parashikon se zyrat e partive duhet të jenë 300 metra larg qendrës së votimit.

“Është një akt i paligjshëm që synon të intimidojë zgjedhësit ditën e votimit”, u shpreh Vokshi.

LEXO EDHE  Mediat greke: Zjarret nga Shqipëria po prekin territorin grek

Vokshi i bëri thirrje KQZ të mos jetë e njëanshme dhe të urdhërojë mbylljen e këtyre zyrave.

“I bëj thirrje KQZ që të mos bëhet palë me PS, por të verifikojë çdo shkelje të ligjit dhe të urdhërojë Policinë Bashkiakë t’i mbyllë këto zyra”.

Si Vokshi, ashtu dhe Manastorliu mbulojnë njësinë 9 në Tiranë.