Champions/ Bayern-PSG, publikohen formacionet zyrtare

Starton në orën 21:00, supersfida mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain, takim i vlefshëm për fazën çerekfinale të Ligës së Kampioneve.

Përballë kampionëve në fuqi të Evropës, parizienët do të kërkojnë të hakmerren ndaj skuadrës së Flick për atë finale të humbur sezonin e kaluar. Në këtë takim padyshim që PSG nuk shihet si favorite edhe pse Bayern do të duhet të bëjë pa shërbimet e “bomberit” Robert Leëandoëski apo edhe Serge Gnabry.

LEXO EDHE  Alban Hoxha drejt largimit nga Partizani? Ja me cilin ekip nis negociatat

Trajnerët e të dyjave skuadrave kanë publikuar edhe formacionet zyrtare me të cilat do të kërkojnë fitoren.

Formacionet zyrtare: