Mediu: Më 25 prill të largojmë diktaturën e krimit dhe korrupsionit

fatmir Mediu, kreu i PR-së, i cili kandidon për deputet në Qarkun e Tiranës, si pjesë e listës së koalicionit PD-AN, u kërkoi qytetarëve të Kavajës që në 25 prill të votojnë ndryshimin.

Sipas tij, detyra qytetare dhe kombëtare është të dalim për të votuar të gjithë në mënyrë masive. Ai kërkoi nga qytetarët që me 25 prill të largojnë diktaturën e krimit dhe të korrupsionit të përfaqësuar nga Edi Rama.”

“Largimi masiv i shqiptarëve për shkak të regjimit korruptiv dhe antikombëtar Rama është me pasoja shumë të mëdha.Prandaj duhet të bashkohemi se është koha që të largohet Edi Rama, si shkaktar i kësaj braktisje, dhe jo të largohen shqiptarët nga vendi i tyre”, tha Mediu.

Ai u shpreh se Shqipëria vitet e fundit ka përjetuar një rrëshqitje mbrapa në rrugën e demokracisë dhe një autoritarizëm në rritje, duke e bërë atë një nga vendet më jofunksionale dhe më të korruptuara në Europë.

“Sistemi politik i Shqipërisë në thelb është prishur dhe vendi është shndërruar në një shtet njëpartiak, autoritar, me Partinë Socialiste në fuqi që kontrollon pushtetin në të gjitha nivelet.

LEXO EDHE  Makina përplas këmbësorin/ I plago*uri transportohet drejt Tiranës

Kjo qeveri vetëm ka shkatërruar dhe mohuar çdo gjë të ndërtuar nga shqiptarët.

2005 – 2013 ne kemi investuar në të gjithë territorin e Shqipërisë 11 mijë kilometra rrugë rurale dhe kombëtare. Po ashtu u dyfishuan pagat. Kemi pasur marrëdhëniet më të mira me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Presidenti Amerikan Bush, në krah të kryeministrit Berisha deklaroi: – Shqipëria në NATO dhe Pavarësinë e Kosovës, dy arritjet më të mëdha në historinë tonë kombëtare.

Shqiptarët kanë pasur marrëdhënie më të mira me Bashkimin Europian, por për fatin e keq, që nga 2013 e me mbrapa, Shqipëria ka ecur vetëm mbrapsh.

Kemi kryeministër një njeri i cili mendon që jemi shërbëtorë të interesave të tij korruptive dhe kriminale. Kemi një njeri që ka shkatërruar shtetin, ka shkatërruar ekonominë, ka shkatërruar marrëdhëniet tona më të mira me partnerët tanë, e ka kthyer Shqipërinë në qendrën e problemit në Ballkan, në rrugën e trafikut të drogës”, tha kreu republikan.