Elseid Hysaj te Milani? Menaxheri Giuffredi flet për të ardhmen e shkodranit

Elseid Hysaj nuk do të nënshkruajë një kontratë të re me Napolin dhe kjo është gjëja më e sigurt deri më tani. Mes palëve nuk ka pasur një marrëveshje dhe menaxheri i shkodranit, Mario Giuffredi, ka folur sërish.

Ditët e fundit Hysaj është lakuar shumë për kalimin te Milani, ndërkohë që më parë janë përmendur Lazio e Roma. Anësori luan në të dyja krahët dhe me parametra zero shumë klube italiane do ta donin në skuadër.

LEXO EDHE  Fundi i një epoke të lavdishme, Valentino Rossi njofton tërheqjen nga MotoGP

Giuffredi, në emisionin “Sport Shoë” në radio “Punto Novo”, ka folur dhe nuk është se ka zbuluar diccka. Sigurisht, e pritshme nga një menaxher, i cili do të kërkojë opsionin më të mirë në çdo aspekt për Hysajn.

“Le të shohim përpara. E ardhmja e Hysajt është akoma e pasigurt. Hysaj mund të shkojë në shumë ekipe, jo me çdo kusht në Milano. Fati i tij nuk është shkruar ende. A është i vërtetë interesi i Milanit? Nuk bëj dot asnjë koment…”,