Champions League/ Mbyllen pjesët para të dy çerekfinaleve, ja rezultatet në Angli e Spanjë (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para të 2 sfidave të vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionevë.

Në Angli, Man.City kryeson 1-0 ndaj Borussia Dortmund. “Qytetarët” kaluan në avantazh në minutën e në minutën e 19-të me anë të De Buryne. Belgu ka nisur aksionin me një lëvizje të bukur në mesfushë dhe e ka finalizuar me gol pas asistit të Mahrez.

Nga ana tjetër, Real Madrid kryeson bindshëm 2-0 kundër Liverpool-it. Fillimisht madrilenët shënuan me anë të Vinicius Jr pas një asisti spektakolar të mesfushorit Toni Kroos. Diçka e telekomanduar për Vinicius Jr i cili pasi e stopon me gjoks arrin që të kalojë edhe mbulimin e dy mbrojtësve të Liverpool, të hutuar, duke mposhtur Alisson më pas dhe dhuruar avantazhin djemve të Zidane.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Marrëveshje 4 vjeçare, Dani Carvajal rinovon me Real Madrid

Djemtë e Zidane dyfishuan shifrat me anë të spanjollit Asensio në minutën e 36-të. Edhe në këtë gol mbrojtja “reds” është totalisht e përgjumur. Këtë herë gabimi vjen si asist nga Arnold, i cili në tentativë për ta kthyer të portieri me kokë i pason Asensios, që pasi kalon me parabolë Alisson, e ka të lehtë ta depozitojë topin në rrjetë për 2-0.