United e nxjerr në merkato, dy klube italiane në garë për De Gean

David De Gea do të largohet nga Manchester United në fund të sezonit. Dean Henderson i ka fituar fanellën e titullarit, me trajnerin Solskjaer që i beson shumë 24-vjeçarit anglez.

“Djajtë e Kuq” kanë nxjerrë në merkaton “gardianin” spanjoll, i cili përfiton një rrogë të majme prej 375 mijë paundësh në javë. Klubi anglez kërkon 40 milion euro për ta lënë të lirë.

LEXO EDHE  Mbyllen 8 ndeshjet e Kategorisë së Parë, ja rezultatet

E ardhmja e 30-vjeçarit pritet të jetë Serie A. Fichajes.net raporton se Juventusi dhe Interi e pëlqejnë shumë De Gean, autor i 45 ndeshjeve me kombëtaren e Spanjës. Interesim ka edhe nga PSG e Atletico Madrid.