Sfida për Europën dhe mbijetesën, mësohen arbitrat që do vendosin drejtësi sot në Superiore

Kategoria Superiore do zhvillojë sot tre ndeshjet e mbetura të javës së 26-të. Në fushë do zbresin gjashtë skuadra për objektiva të ndryshëm. Vëmendjen e marrin edhe arbitrat që do vendosin drejtësi në fushë, teksa newsport.al mëson gjyqtarët në Tiranë dhe Elbasan.

Në 16:00, Tirana pret Apoloninë në “Air Albania”. Kryesor i këtij takimi do jetë Orlando Kuka, me ndihmësa të tij Zallën, Koçiaj dhe Latën. Po në këtë orar, sfida tjetër mes Kukësit dhe Skënderbeut do arbitrohet nga Klodian Shahini, me ndihmësa: Lamaj, Burgu e Ziri.

LEXO EDHE  Napoli nuk ndalet në Serinë A, fiton ndeshjen e 6-të radhazi

Tirana – Apolonia (Orlando Kuka, Arbër Zalla, Andi Koçiaj, Florjan Lata)

Kukësi – Skënderbeu (Klodian Shahini, Fatmir Lamaj, Erind Burgu, Blerim Ziri)