Rama nuk ndalet: Basha po infekton njerëz me fushatën e tij

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale vijon akuzat ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me takimet elektorale.

Rama shkruan se Basha me takimet e tij vijon të infektojë ndjekësit e tij. Sipas Ramës qeveria ndërkohë vijon fushatën e vaksinimit.

Më tej Rama shkruan se vaksinimi dhe distancimi do të na nxjerrin së shpejti fitues si popull e si shtet mbi armikun e padukshëm, ndërsa turpi i infektimit të përditshëm do të jetë vula që do t’i mbetet humbësve të 25 prillit

Postimi nga Edi Rama

LEXO EDHE  Bardhi: Basha i detyruar për vendimin, mes tyre nuk ka luftë, deklaratat e Berishës i cilësoj emocionalea të PD

Ndërkohë që fle në këtë ditë shiu, Lulëzim Basha del në tv me një video të xhiruar në ditë me diell, ku siç shihet vazhdon të infektojë me krenari ndjekësit e tij

Ne vazhdojmë vaksinimin masiv dhe distancimin fizik për ta fituar këtë luftë, me vetëdijen se shëndeti i shqiptarëve është mbi gjithçka🙏

Vaksinimi dhe distancimi do të na nxjerrin së shpejti fitues si popull e si shtet mbi Armikun e Padukshëm, ndërsa turpi i infektimit të përditshëm do të jetë vula që do t’i mbetet humbësve të 25 prillit!