Pandemia në Brazil, mbi 330 mijë viktima nga momenti i shfaqjes së virusit

Në Brazil janë regjistruar mbi 330 mijë viktima nga koronavirusi.

Këto shifra janë bërë të ditura nga të dhënat e publikuara nga Universiteti Johns Hopkins.

Aktualisht që nga fillimi pandemisë Brazili ka regjistruar gjithsej 330,193 vdekje nga Covid-19, ndërsa janë raportuar 12,953,597 raste me koronavirus.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në Rusi, rriten dyshimet për mashtrime, ja çfarë është konstatuar deri tani

Brazili është vendi i dytë në botë për numrin e lartë të rasteve me Covid dhe numrin e viktimave, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës.