Zjarr në kodrat e Zhupanit në Fier, digjen parcelat me ullishte

Ende po filluar temperaturat e larta përsëri mesditën e sotme ka rënë zjarr në parcelat me ullishte në Fier.

Zjarri ka rënë në Kodrat e Zhupanit, ku terreni i vështirë dhe favorizimi i erës ka përhapur flakët duke përfshirë pemë të shumta ulliri.

LEXO EDHE  Berisha: Basha nuk fiton kurrë, nuk njeh nocionin e dorëheqjes

Zjarrfikësja ka shkuar në vendin e ngjarjes, por dyshohet që zjarri është ndezur fillimisht nga banorët fermerë dhe më pas era ka favorizuar flakët duke e nxjerr zjarrin jashtë kontrollit nga fermerët të cilët kanë njoftuar zjarrfikëset.