PD apelon vendimet e KAS/ Kaso: Rama ka turp nga emrat e kandidatëve të PS dhe po i fsheh pas numrave

Partia Demokratike do të apelojë vendimet e sotme që dha KAS për fletën e votimit dhe për logon e ‘Bindjes Demokratike’.

Çështja e parë lidhet me fletën e votimit ku kandidatët janë të listuar me numra dhe jo me emra, siç kërkoi PD-ja. Sipas përfaqësuesit ligjor të PD-së, Ivi Kaso, kryeministri Edi Rama ka turp nga emrat e kandidatëve të tij për deputetë dhe po i fsheh pas numrave.

Mes të tjerash Kaso tha se do të apelojnë edhe çështjen që lidhet me logon e “Bindjes Demokratike”, e cila ngjason me atë të PD-së. KAS vendosi ristilizimin e logos së partisë Astrit Patozi.

DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE

Ёshtё shumë e qartë se çfarë ёshtё duke bёrё Rama.

Ai i sheh sondazhet e vërteta saktësisht si ne, ai sheh qytetarёt që duan ndryshimin, ai e kupton se do të humbasë.

Është shume e qarte qe ai po përpiqet te manipuloje me çështjen e logos. Ligji është i qarte per çështjen e logos Vendimi i sotëm është ne shkelje te ligjit. Ata po përpiqen te ngatërrojnë qytetaret shqiptare me këto lojëra te pista. Shiheni logon- dhe do ta kuptoni qarte se çfarë po përpiqen te bëjnë. Ne do ta apelojmë vendimin e sotëm.

Çështja e dyte i përket vendosjes se emrave ne fletën e votimit. Rama është i turpëruar nga lista e kandidateve të tij, ndaj po përpiqet ti fshehe ata. Ai nuk do qe njerëzit te shohin se për ke po votojne. I bej thirrje deputeteve te PS të kenë kujdes sepse Kryetari i tyre po përpiqet ti fshehe nga publiku sepse i turpëruar nga ta.

LEXO EDHE  Vrau ish-bashkëshorten 23 vjeçare, familjarët e Sabrinës padi në gjykatë: T’i hiqet kujdestaria e vajzës

Edi Rama e di që ne kurrë nuk do të biem dakord për zgjedhje të padrejta, siç ai po përpiqet të tërheqë tani me truket e tij të pista.

Ajo që ai bën është përpjekja pёr të vonuar zgjedhjet me lodrat e tij të pista.

Shqiptarët e dinë këtë dhe tashmë ata janë ngopur me manovrat dhe marifet e tij të ndyra.

Kjo nuk do ta ndihmojë atë.

Unë i bëj thirrje Kolegjit Zgjedhor për të bindur sa më shpejt të jetë e mundur dhe për të hedhur poshtë mashtrimet e ndyra tё Ramës dhe për të lejuar zgjedhje demokratike në Shqipëri në 25 Prill.

Për 8 vjet Rama shkatërroi jetët e shqiptarëve, infrastrukturën, tani ai po përpiqet të shkatërrojë demokracinë tonë. Kjo ёshtë një luftë që Shqipëria të mbetet demokraci dhe ne do të fitojmë.