Sekretari i PPE shpërndan video-mesazhin e Bashës: Për të sjellë ndryshimin, Shqipëria duhet të anëtarësohet në BE

Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PPE, Patrick Voller ka shpërndarë një videomesazh të liderit të opozitës, Lulzim Basha lidhur me integrimine europian.

Voller duket se mbështet Bashën në thirrjen e tij dhe premtimin për ta anëtarësuar Shqipërinë në Bashkimin Europian.

Patrick Voller është zyrtar i Partisë Popullore Europiane, pjesë e së cilës është dhe Partia Demokratike e Shqipërisë.

LEXO EDHE  Kush është thelbi i mospajtimit mes Ramës dhe Kurtit? Baton Haxhiu: E ardhmja