Meta: Kush shet votën, shet motrën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka qenë i fuar në ABC, ku ka folur mbi situatën politike në vend dhe për zgjedhjet e 25 Prillit.

Meta vuri edhe njëherë theksin tek prekja e votës, duke theksuar se ata që do të mundhen të fusin duart në kutinë e votimit do të ndëshkohen rëndë.

Ndërkohë kreu i shtetit ka bërë edhe një apel të frtë për qytetarët shqiptarë, që të mos dorëzohen para krikmit dhe të mos e shesin votën e tyre, pasi ajo ëhstë e ardhmja.

LEXO EDHE  Merkel në ditën e fundit si kancelare/ Berisha: Mike e çmuar e Shqipërisë

Sipas tij ata që shesin votën, do të shesin motrën e tyre, pasi vota është e shenjtë.

‘Kush shet votën shet motrën’, u shreh Meta.