Operacion në Tiranë, kapen snajpera, granata dhe të dyshuar si vrasës me pagesë

Një aksion policor i zhvilluar në kryeqytet ka çuar në sekuestrimin e një sasi armësh nga policia.

Policia e Tiranës ka paralajmëruar një konferencë urgjente mesditën e sotme, ndërsa burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për zbulimin e një baze armatimi në rrugën “Xhanfize Keko”.

Mësohet se RENEA E FNSH kamë arrestuar tre persona, ndërsa detajet e operacionit do ti japë drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi, në një konferencë për gazetarët. Po ashtu, janë sekuestruar snajpera e granata, si dhe armë të tjera.

LEXO EDHE  Rama, njeriu i Amerikanëve në Tiranë? Ja momentet kyçe kur u mbështet nga Kim dhe Palmer

Dyshohet po ashtu se personat e arrestuar vepronin si vrasës me pagesë.

Lexo edhe: 

VIDEO/ Zbulohen 18 baza armatimi në Tiranë, kush janë të arrestuarit. Autorë të disa atentateve